S6008VS3
Product Categories
KANG DA ELECTRONICS CO.
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
S6008VS3
Part Number : S6008VS3
Manufacturer : Wickmann / Littelfuse
Lifecycle : New from this manufacturer
Datasheet : S6008VS3.pdf
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : S6008VS3 More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Mount : Through Hole
Case/Package : TO-251-3
Current Rating : 5.1 A
Voltage Rating (DC) : 600 V
Min Operating Temperature : -40 °C
Products Category : Discrete Semiconductor - Thyristors - SCRs
Qty : 258 In Stock
Applications : Hybrid, electric & powertrain systems Grid infrastructure PC & notebooks
Packaging : Bulk
Hold Current : 8 mA
RMS Current (Irms) : 8 A
Max Operating Temperature : 110 °C